Olimpiada 2017 - Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej UwB

Przejdź do treści

Menu główne:

Studenci
Sukcesy studentów Filologii Rosyjskiej


W dniach 3–4 czerwca br. troje studentów Filologii Rosyjskiej: Urszula Lipato, Katarzyna Lipato oraz Kacper Grajewski – wyjechało do Kaliningradu (Rosja), aby wziąć udział w finalnym etapie VI Międzynarodowej Olimpiady z Języka, Literatury i Kultury Rosyjskiej, której organizatorem był Bałtycki Uniwersytet Federalny im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie.

Pierwszy etap konkursu odbył się w marcu w formie online. Wtedy to z grupy ponad 500 uczestników wyłoniono 70 najlepszych studentów m. in. z Polski, Litwy, Niemiec, Chorwacji, Słowacji, Hiszpanii, Sudanu, Mongolii, Kongo, Wietnamu. Finaliści, na wzór lat poprzednich, zostali podzieli na trzy poziomy zaawansowania językowego. W tym roku tematyka olimpiady oscylowała wokół zagadnień ekologii, przyrody.

Oprócz cennego doświadczenia, niezapomnianych wrażeń, nowych przyjaźni i certyfikatów, nasi studenci wrócili z sukcesami: Urszula Lipato zdobyła dyplom za najlepszą pracę w kategorii „Najlepszy rozmówca”, natomiast Kacper Grajewski, student V roku, otrzymał propozycję kontynuacji studiów jako doktorant na Bałtyckim Uniwersytecie Federalnym w Kaliningradzie.

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych studentów do sprawdzenia swoich sił już za rok!
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego